Beiskolázási tájékoztató 2022/2023

Kedves Szülők és Diákok!

Iskolánk a 2022/23-as tanévben az alábbi osztályokat indítja (A tájékoztató füzet innen tölthető le):

Induló osztályok

Létszám

 

Élsportolói

32 fő

Sportlap

Dráma

32 fő

 

Vizuális kommunikáció

32 fő

 

Angol nyelvi előkészítővel induló 1+4 évfolyamos természettudományi

32 fő

 

 

Iskolánk életéről az "Ilyen a VMG" c.  kisfilmből is tájékozódhatnak, illetve látogassanak el tagozataink külön honlapjaira!

A 2022/2023-as tanévi felvételihez kapcsolódó tájékoztatók és nyílt napi programok.
A beiskolázási szülői tájékoztató értekezletek időpontjai: (regisztráció nem szükséges!)
    2021. november 8., hétfő 16:30 – a vizuális kommunikáció- valamint a természettudományi osztály iránt érdeklődőknek.
    2021. november 8., hétfő 17:30 – a dráma és színjátszás- valamint az élsportolói osztály iránt érdeklődőknek.
A nyílt napokat tagozatonként tartjuk, melyek délelőtti elfoglaltságot jelentenek 8 órától 12:30-ig. Ezeken a programokon regisztrációt követően lehet részt venni, naponta 100 diákot tudunk beengedni. A regisztrációs felületet november 4-én 17:00-kor nyitjuk meg.
   2021. november 9., kedd, vizuális kommunikáció
   2021. november 11., csütörtök, természettudományi
   2021. november 16., kedd, élsport
   2021. november 18., csütörtök, dráma és színjátszás
A tájékoztatókra elsősorban szülőket várunk, a nyílt napokat csak a tanulóknak szervezzük.

Iskolánk magyar nyelv és irodalom, illetve matematika tárgyakból felvételi előkészítő tanfolyamot NEM indít.

Mivel a nyílt napokon csak korlátozott számban tudjuk fogadni az érdeklődő diákokat, ezért szeretnénk azoknak is lehetőséget nyújtani a dráma és vizuális kultúra (média) tagozatok megismerésére, akik bármilyen ok miatt nem tudnak eljönni. Ezért szervezünk online beszélgetést, emellett pedig a két tagozat képzését egy szakkör keretében is megmutatjuk. Egy diák akár mindhárom lehetőséggel is élhet, de a sikeres felvételinek egyik sem feltétele.

Az online beszélgetés tervezett időpontja 2021. november 20. szombat 9:00 és 10:30. Mindkét időpontban mindkét tagozat beszélgetése zajlik majd párhuzamosan. A regisztrációra november 15-én 17:00 órától lesz majd lehetőség, egy időpontra 100 fő tud jelentkezni. Aki mindkét tagozat beszélgetésén részt kíván venni, az az egyik tagozatnál a korábbi időpontra, a másik tagozatnál pedig a későbbire regisztráljon!

A szakköröket négy turnusban szervezzük meg, egy turnus négy 90 perces találkozáson vesz részt. Két turnus találkozásainak időpontja január 29. és február 5., két turnusé pedig február 12. és 19. A média és dráma szakkörök párhuzamosan zajlanak majd az iskola épületében. A regisztráció november 8-án, a szülői tájékoztató után kezdődik személyesen a titkárságon. Ezt követően munkanapokon 8 és 16 óra között van további lehetőség a regisztrációra a szabad helyek függvényében.
A dráma és vizuális kommunikáció szakkörökről a szülői tájékoztató értekezleteken (november 8) közlünk részletes információkat.