A 2019-20-as tanév rendje

Aktuális

A VMG 2019-2020-as tanévre szóló feladatellátási terve
augusztus
25-28-ig Gólyatábor Nógrádszakálon
27. kedd 7.45 Javító és osztályozóvizsgák
szeptember
2. hétfő 8:00 Első tanítási nap,  a 149. tanév ünnepélyes megnyitása
2. hétfő 9.30 Három osztályfőnöki óra (névsorok ellenőrzése, tűz-és balesetvédelmi oktatás, tankönyvek átvétele, első heti órarend hirdetése)
3-6. között A bejövő kilencedik évfolyam szintfelmérése matematikából és magyarból
6. péntekig A tantárgyi követelmények, a továbbhaladás feltételeinek ismertetése a tanulókkal, weblapra kitétel
9. hétfő 15.15 ISK közgyűlés, tájékoztató az év sportrendezvényeiről, versenyeiről
13,14 péntek-szombat 9.a médiatábor
16. hétfő 16 óra Szülői választmányi értekezlet
16. hétfő 17:30 Osztály-szülői értekezletek
16. hétfő Élsportolói és egyéb osztályok tanulói egyesületi igazolásának leadása az aktív élsportolói viszony fennállásáról. Mentesítési kérelmek leadása
16. hétfő Testnevelésből felmentést kérők iskola-orvosi véleményezésének leadása az igh irodában
16. hétfő OKTV jelentkezési lapok leadása SG-nak
18. szerda Foucault-nap
19., 20., 21. cs-p-sz Drámatábor a 10.d-11.d-nek
20-21 p-sz Tanulmányi kirándulások
27. péntek 11:00 Discher síremlék avató a Fiumei úti sírkertben
23-27 között 12.a szakmai kirándulás
30. hétfő 12:30 Mihály-napi séta a Fiumei úti Nemzeti Sírkertben az új évfolyamoknak
október
1. kedd Sportnap a MAC-n
4. péntek Aradi vértanúk emléknapja
5-ig Estöri verseny jelentkezés határideje
7 és 11 között délután 10.a szakmai média kirándulás 
7, 8, 9,10 Osztályfényképezések
Történelem évf dolgozat a 9. évfolyamon
14 - 18 között 11.a látogatás a Korda Stúdióban
18. péntek Gólyabál
22. kedd  Október 23-ai iskolai ünnepély
23. szerda Nemzeti Ünnep
25 - 26 p-sz Kilincs Fesztivál a VMG-ben
november
okt 28-nov 3 Őszi szünet
4. hétfő 16:30 és 17:30 Beiskolázási tájékoztató értekezletek
Nyílt nap: élsportolói
11. hétfő  16:00 VDSZ közgyûlés a díszteremben
11 és 15 között 9.a MTVA Kunigunda utcai látogatóközpont
  Nyílt nap: természettudományi
14. csütörtök Nyílt nap: dráma
14. csütörtök 11-es matek évfolyamdolgozat
16. szombat Szalagavató bál
18. hétfő Rövidített órák 35 perces
18. hétfő 16:30-18:30 Tanári fogadóóra
29.  péntek Sportéjszaka
december
2. hétfő 13:30 Vörösmarty Mihály sírjának megkoszorúzása a Fiumei úti sírkertben (12. évfolyam képviselői) + VDSZ
2. hétfő 15:00 Vörösmarty versmondó verseny
4. szerda 1. TNM pályaorientációs nap
10. kedd 10.d mustra
11. szerda 11. d mustra
16. hétfő Karácsonyi koncert az Fővárosi Művelődési Házban
18. szerda 10-es matek évfolyamdolgozat
19. csüt osztálykarácsonyok 
20. péntek ledolgozva szeptember 21-én
23. - jan 5-ig Téli szünet
január
6. hétfő Szünet utáni első nap
  9.d mustra
13. hétfő  Kazinczy Szép Magyar Beszéd kiejtési verseny
18. szombat 8-os felvételi dolgozat írása
18. szombat Magyar motiváló érettségi előkészítő
20. hétfő délután Elmaradt dolgozatok pótlása 1. lehetőség
21. kedd 12:00 Jegyek zárása
21. kedd Vitacsata
22, 23, 24 délutánonként Osztályozó konferenciák
25. péntek A tanév első félévének vége
II. félév január 
27. hétfőtől A tanulók, illetve szüleik, edzőik értesítése az első félévi tanulmányi eredményekről
29. szerda Felvételi dolgozatok megtekintése 8-16-ig
30. csüt,31. péntek, 1. szombat Matektábor  a  11-12. évfolyam tanulói számára
31. péntek Színházi nevelés napja
február
3. hétfő Rövidített órák
3. hétfő 16:00 Szülői választmányi értekezlet
3. hétfő 17:30 Osztály-szülői értekezletek
3. hétfő Szakaszvizsgára jelentkezés:10.a,  10.c, 10.d és 11.b
4. kedd Angol próbaérettségi,  utána tanítás
4-7 között 10.b termtud projektnap
12. szerda -16. vas Sítábor ( nem szünet)
14. péntek 2. TNM síszünet
14. péntek Az érettségire jelentkezés végső határideje
20. csütörtök Magyar próbaérettségi, utána tanítás
20. csütörtök Angol nyelvű szónokverseny
21. péntek Szülői Est
25. kedd A kommunista diktatúrák áldozatainak iskolai emléknapja
március
4. szerda 9:00 - 17:00 3. TNM Felvételi beszélgetések minden osztályba, mellette elmaradt dolgozatok pótlása 2. lehetőség
7. szombat Felvételi beszélgetések minden osztályba
13. péntek Március 15-ei emlékműsor
17. kedd Szent Patrik Fesztivál
20. péntek Történelem próbaérettségi, utána tanítás
21. szombat 4. TNM Diáknap és VMG Faktoriális
16 és 20 között 9.a Bűvösvölgy szakmai kirándulás
21és 23 között 10.a szakmai kirándulás a kecskeméti rajzfilmstúdióba és a Magyar Fotográfiai Múzeumba
  2 napos tanulmányút a Tehetség-projekt keretében
  Próbaérettségi 2- idegen nyelv
  Eötvös szónokverseny
  Matematika Határok Nélkül 9.ny
  ODE budapesti fesztivál részben a VMG-ben
április
6. hétfő Matematika próbaérettségi, utána tanítás
9. csüt - 14. kedd Tavaszi szünet
15. szerda Szünet utáni első nap
16. csüt A holokauszt áldozatainak emléknapja 
16-17-18 Történelem tábor Pilisszántón
20. hétfő 16:30-18:30 Fogadóórák
22. szerda Föld Napja 9.ny-nyel és természettudományi vetélkedő a 11.b szervezésében
  Országos Diákszínjátszó Fesztivál 
  IDB tábor
  Diákközgyűlés
27. hétfő Emelt szintű képzésekre jelentkezés lapok kiosztása a 10. évfolyamon
27. hétfő 15:00 - 16.30 12-esek búcsúztatása
28. kedd délután Konferenciák
30. csüt Az alapítványi befizetések határideje ( osztályok egyben átutalással)
30. csüt 11:00 Ballagás
május
1. péntek Ünnep
4. hétfő Magyar írásbeli érettségi
4. hétfő 13:00-tól Szakaszvizsgák írásbeli része 
5. kedd Matematika írásbeli érettségi
5. kedd délután Média workshop 9.a, 10.a, 11.a
5,6,7 k,sz,cs Osztályoknak egyéni órarend szerinti tanítás
6. szerda Történelem írásbeli érettségi
6. szerda délután 9.a és 10. a projektek
7. csüt Angol írásbeli érettségi
7. csüt délután 11.a projekt és VMG filmverseny
8. péntek Német írásbeli érettségi
8. péntek Tanítás délelőtt
11. hétfő 15:30 Angol és német nyelvi felmérő a bejövő osztályoknak
12. kedd Kémia és földrajz írásbeli érettségi
13. szerda Biológia írásbeli érettségi
15. péntek Informatika középszintű,ének és művészettörténet érettségi
18. hétfő 17:00 Bejövő osztályok szülői értekezlete
19. kedd Fizika és rajz írásbeli  érettségi
20. szerda Francia írásbeli érettségi
21. csüt Spanyol, dráma, média  írásbeli érettségi
22. péntek 5. TNM tantestületi kirándulás
23. szombat Tantestületi kirándulás
25. hétfő Olasz írásbeli érettségi
25. hétfő 9-es matek szakaszvizsga
25. hétfő Média érettségi projektmunkák leadása
25. hétfő 9:30 Aula koszorúzás VDSZ-szel
27. szerda Kompetencia mérés a 10. évfolyamon
28. csütörtök 9d. osztályos mustra
június (8 tanítási nap)
1. hétfő Pünkösd hétfő
2. kedd 10. d mustra
3. szerda délután 11.d szakaszvizsga gyakorlat
4. csüt Nemzeti Összetartozás napja
8. hétfő 6. TNM Emelt érettségik a VMG-ben
 9. kedd 7. TNM Emelt érettségik a VMG-ben
10-11-12. sz-cs-p Szóbeli szakaszvizsgák
12. péntek Természettudományos  külső helyszines nap
15. hétfő 12:30-tól Utolsó tanítási nap, benne a szakaszvizsgák értékelése
15. hétfő, 15:00 Tanévzáró ünnepély
16-26 Középsztintű szóbeli érettségi vizsgák időkerete
22. hétfő 10:00 - 16:00 Beiratkozás