A 2020-21-es tanév rendje

Aktuális

A VMG 2020-2021-es tanévre szóló feladatellátási terve
1. félév, szeptember
1. kedd 8:30 Első tanítási nap,  a 150. tanév ünnepélyes megnyitása megjegyzés
1. kedd 9.30 Három osztályfőnöki óra (névsorok ellenőrzése, tűz-és balesetvédelmi oktatás, tankönyvek átvétele, első heti órarend hirdetése)
2. szerda A 9.  évfolyam nyelvi szintfelmérője a csoportbeosztásokhoz
2. szerda 11. és 12. évfolyam angol felmérője a csoportbeosztáshoz
7. hétfő Érettségire jelentkezés határideje
7-9. között A bejövő kilencedik évfolyam szintfelmérése matematikából és magyarból
11. péntekig A tantárgyi követelmények, a továbbhaladás feltételeinek ismertetése a tanulókkal, weblapra kitétel
11,12 péntek-szombat 9.a médiatábor elmarad
14. hétfő Élsportolói és egyéb osztályok tanulói egyesületi igazolásának leadása az aktív élsportolói viszony fennállásáról. Mentesítési kérelmek leadása
14. hétfő Testnevelésből felmentést kérők iskola-orvosi véleményezésének leadása az igh irodában
14. hétfő 15.15 ISK közgyűlés, tájékoztató az év sportrendezvényeiről, versenyeiről
14. hétfő 16 óra Szülői választmányi értekezlet online
14. hétfő 17.30 Osztály-szülői értekezletek online online
15. keddig Tanmenetek feltöltése a  VMG közös-re
17. csütörtök OKTV jelentkezési lapok leadása SG-nak
17-18-19 cs-p-sz Drámatábor a 10.d-11.d-nek
18-19 p-sz Tanulmányi kirándulások
28. hétfő 12.30 Mihály-napi séta a Fiúmei úti Nemzeti sírkertben az új évfolyamoknak
29. kedd Sportnap 
2020. október
1. csütörtök "40 éves a dráma tagozat" indítás
6. kedd Aradi vértanúk emléknapja
5 és 9 között 10.a szakmai média kirándulás 
12--15 Osztályfényképezések
16-30 Őszi írásbeli érettségik időkerete, írásbelik a MG-ben
16. péntekig A nyelvi szintfelmérő, a helyi szakaszvizsgák követelményeinek és értékelésének ismertetése az érdekelt évfolyamok tanulóival, honlapra kitétel
16. péntek  Gólyabál elmarad
22. csüt Október 23-ai iskolai ünnepély
23. péntek Nemzeti Ünnep
okt 23-nov 1 Őszi szünet
2020. november
2. hétfő Szünet utáni első nap
9. hétfő 16. 00 és 17.30 Beiskolázási tájékoztató értekezlet 2 részletben online
Nyílt nap: élsportolói elmarad
Nyílt nap: média elmarad
14. szombat Szalagavató bál jan 31-re átkerült
16. hétfő  16:00 VDSZ közgyûlés a díszteremben elmarad
Nyílt nap: természettudományi elmarad
Nyílt nap: dráma elmarad
16-ai héten 10-es matek évfolyamdolgozat
23-ai héten 11-es matek évfolyamdolgozat
20. péntek Dívány a díszteremben elmarad
23, 24 Középszintű szóbeli érettségik a VMG-ben
23. hétfő 14.30-16.30 Elmaradt dolgozatok pótlása 1. lehetőség
23. hétfő 16.30-18.30 Tanári fogadóóra elmarad
21. szombat Média szakkör indulása
27. péntek Sportéjszaka elmarad
2020. december
1. kedd 13.30 Vörösmarty Mihály sírjának megkoszorúzása a Fiumei úti sírkertben (12. évfolyam képviselői)+VDSZ  
1. kedd 15.00 Vörösmarty versmondó verseny  
4. péntek, 17.00 Mikulás a tanárok gyerekeinek  
7-11 között A gyengén álló tanulók szüleinek értesítése  
14. hétfő Karácsonyi koncert az FMH-ban  
17. csütörtök Pályaorientációs nap, utána osztálykarácsonyok  
18. péntek tanári karácsony (ledolgozva szept 19-én)  
21-jan 3-ig Téli szünet  
2021. január
4. hétfő Szünet utáni első nap  
9. szombat 8-os dráma szakkör indulása   
  9.d mustra  
  10.d mustra  
  11. d mustra  
  Kazinczy Szép Magyar Beszéd kiejtési verseny  
16. szombat 8-os felvételi dolgozat írása  
18. hétfő 14.30-16.30 Elmaradt dolgozatok pótlása 2. lehetőség  
19. kedd 12.00 Jegyek zárása  
19. kedd Vitacsata  
20,21,22 délutánonként Osztályozó konferenciák  
22. péntek A tanév első félévének vége  
23. szombat Központi írásbeli felvételi  

 

II. félév január 
25. hétfőtől A tanulók, illetve szüleik, edzőik értesítése az első félévi tanulmányi eredményekről  
27. szerda Felvételi dolgozatok megtekintése 8-16-ig  
  Informatika próbaérettségi  
31. vasárnap Szalagavató bál  
2021. február
1. hétfő Rövidített órák  
1. hétfő 13.00 Félévi tantestületi értekezlet  
1. hétfő 16.00 Szülői választmányi értekezlet  
1. hétfő 17.30 Osztály-szülői értekezletek  
1. hétfő Szakaszvizsgára jelentkezés:10.a,  10.c, 10.d és 11.b  
3. szerda Angol próbaérettségi,  utána tanítás  
04 csüt-06 szombat Matektábor  a  11-12. évfolyam tanulói számára  
7. péntek A kitöltött és aláírt érettségire való
jelentkezési lapok leadása  
 
  Farsang és Slam Poetry  
09-kedd-13 szombat Sítábor ( az egész nem szünet)  
12. péntek Az érettségi témakörök ismertetésének
és leadásának végső határideje, honlapra kitevése
 
15. hétfő Az érettségire jelentkezés végső határideje  
15. hétfőtől 8-os jelentkezési lapok beérkezése, feldolgozása  
18. csütörtök Magyar próbaérettségi, utána tanítás  
18. csütörtök Angol nyelvű szónokverseny  
19. péntek Szülői Est  
  Kémia tábor   
25. hétfő A kommunista diktatúrák áldozatainak iskolai emléknapja  
2021. március
5. péntek Jubileumi évkönyv zárása  
5. péntek TNM: Felvételi  beszélgetések minden osztályba, mellette elmaradt dolgozatok pótlása   
6. szombat Felvételi beszélgetések minden osztályba  
12. péntek Március 15-ei emlékműsor  
15-19 között 9.a Bűvösvölgy szakmai kirándulás  
16. kedd Történelem próbaérettségi, utána tanítás  
17. szerda Szent Patrik Fesztivál  
27. szombat  TNM Diáknap és VMG Faktoriális  
  10.a szakmai kirándulás a kecskeméti rajzfilmstúdióba és a Magyar Fotográfiai Múzeumba  
  Próbaérettségi 2- idegen nyelv  
  Matematika Határok Nélkül 9.ny  
márc vége ODE budapesti fesztivál részben a VMG-ben  
2021. április
1.csüt-6. kedd Tavaszi szünet  
7. szerda Szünet utáni első nap  
12. hétfő  Matematika próbaérettségi, utána tanítás  
  Magyar érettségi tábor Pilisszántón  
16. péntek A holokauszt magyarországi áldozatainak emléknapja   
  Történelem tábor Pilisszántón  
19. hétfő 14.30-16.30 Elmaradt dolgozatok pótlása  
19. hétfő16.30-18.30 Fogadóórák  
22. csütörtök Föld Napja 9.ny-nyel és természettudományi vetélkedő a 11.b szervezésében  
24. szombat 150 éves GÁLA  
  Országos Diákszínjátszó Fesztivál   
  IDB tábor  
  Diákközgyűlés  
26. hétfő Emelt szintű képzésekre jelentkezés lapok kiosztása  
27. kedd 12.a,12. b, 12.c, 12.d jegyek lezárása  
27. kedd 15-16.30 12-esek búcsúztatása  
28. szerda délután Konferenciák  
30. péntek Az alapítványi befizetések határideje ( osztályok egyben átutalással)  
30. péntek 3 ofő óra, ballagás  
30. péntek Média érettségi projektmunkák leadása  
2021. május
3,4, 5,6,h,k,sz,cs Osztályoknak egyéni órarend szerinti tanítás, projektnapok tagozatonként  
3. hétfő Magyar írásbeli érettségi  
3. hétfő 13.00-tól 10. és 11. évfolyam angol szintfelmérő a csoportbeosztásokhoz  
4. kedd Matematika írásbeli érettségi  
5. szerda Történelem írásbeli érettségi  
6. csüt Angol írásbeli érettségi  
7. péntek Német írásbeli érettségi  
7. péntek Tanítás délelőtt  
  Magyar emelt érettségi felkészítő foglakozás és tábor  
10. hétfő 15.30 Angol és német nyelvi felmérő a bejövő osztályoknak  
11. kedd Kémia és földrajz írásbeli érettségi  
13.csütörtök Biológia írásbeli érettségi  
14. péntek Informatika középszintű,ének és művészettörténet érettségi  
17. hétfő 17.00 Bejövő osztályok szülői értekezlete  
18. kedd 8.00 Írásbeli szakaszvizsgák, utána tanítás  
18. kedd Fizika és rajz írásbeli  érettségi  
19. szerda Francia írásbeli érettségi  
20. csüt Spanyol, dráma, média  írásbeli érettségi  
24. hétfő Pünkösd hétfő  
25. kedd  Olasz írásbeli érettségi  
26. szerda Kompetencia mérés a 10. évfolyamon  
27. csütörtök 9d. osztályos mustra  
28. péntek 4. TNM tantestületi kirándulás  
29. szombat Tantestületi kirándulás
31. hétfő 9.30 Aula koszorúzás VDSZ-szel  
2021. június
1. kedd 10. d mustra  
2. szerda délután 11.d szakaszvizsga gyakorlat  
4. péntek Nemzeti Összetartozás napja  
3-tól 10-ig Emelt szóbelik időkerete  
5. szombat Emelt érettségik a VMG-ben  
7. hétfő 5. TNM Emelt érettségik a VMG-ben  
8. kedd 6. TNM Emelt érettségik a VMG-ben  
9. szerda Emelt érettségik a VMG-ben  
9. szerda, 10. csüt, 11. péntek Szóbeli szakaszvizsgák  
11. péntek Termtudos külső helyszines nap  
11. péntek Konferenciák  
14. hétfő Konferenciák  
14-25 Középszintű érettségi vizsgák időkerete  
15. kedd Utolsó taníási nap  
15-18 12.c érettségi   
15-18 12.d érettségi   
18. péntek 8.30 Tanévzáró ünnepély  
21-23 12.a érettségi   
21-23 12.b érettségi   
24. csüt 9:00-15:00 Beiratkozás