Pixelek - vizualitás és tehetség a VMG-ben

Pixelek - vizualitás és tehetség a VMG-ben

Beszámoló a médiatagozat egyéni fejlesztő programjáról

A budapesti Vörösmarty Mihály Gimnázium médiatagozata 30 órás egyéni fejlesztő programot valósított meg öt tehetséges diák bevonásával a 2014-2015-ös tanévben.

A gimnázium médiatagozata hosszú utat tett meg az elmúlt években. A fejlődés alapja pedig nem más volt, mint az iskolánkba érkező tehetséges diákok munkája. Sok elszánt és rendkívül lelkes VMG-s médiás tanul ma már a gimnázium falai között. Épp emiatt született meg a gondolat, hogy a Vörösmarty Alapítvány segítségével adjunk több lehetőséget a legtehetségesebbeknek. Ebben partnerünk volt a Nemzeti Tehetség Program a szükséges források biztosításával.

A vizuális fejlesztés egyéni projektmunkák segítségével történt egy segítő pedagógussal. Diákjaink a mentortanárral közösen tervezték meg, kezdtek bele a megvalósításba, és zárták is le a filmjeiket. Ugyanakkor a munka jelentős részét önállóan végezték. A folyamatot a projektek bemutatója zárta: az elkészült mozgóképi anyagokat egy projektnap keretében mutathatták be a tanév végén. 

A filmek megtekinthetőek itt a honlapon is.

Pixelek

 

Gravitáció:

 

Nihil:

 

A nyomás:

 

Álmatlanság:

 

Szék:

http://indavideo.hu/video/szek_6