Új lehetőség iskolai közösségi szolgálatra

Április 13-14-én, illetve május 4-5-én megint MTMSZ Táncverseny lesz, ahol a diákok közösségi munkát végezhetnek. 

Helyszín: Soroksári Sportcsarnok

Egyelőre csak az áprilisi napokra van időbeosztás.
Ez azt jelenti, hogy lehet jönni délelőttre, délutánra vagy egész napra is akár.

Április 13. 9:45-13:45; 13:45-20:00 (egyben: 9:45-20)
Április 14. 8-12; 12-19 (egyben 8-19).
 
Jelentkezni lehet:
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Gratulálunk, Liza!

Világbajnok a junior női kardcsapat
Aranyérmet nyert a junior magyar női kardcsapat a lengyelországi Torunban zajló korosztályos vívó-világbajnokságon, közölte az MTI-vel a hazai szövetség.

A Pusztai Liza, Battai Sugár Katinka, Bérczy Dorottya, Nagy Valentina összetételű négyes a tornán sorban Grúzia (45-40), Törökország (45-38), majd a negyeddöntőben Oroszország (45-39) válogatottját győzte le.

Ezután jöttek a komolyabb izgalmak, az elődöntőben ugyanis az Egyesült Államok csapata 40-35-re vezetett, ám az utolsó párban Pusztai 10-4-es asszóval hozta Edith Johnson elleni összecsapását, vagyis remek hajrával fordított, és juttatta döntőbe a magyar csapatot.
A döntőben Németország ellen jól kezdtek a magyarok, ám az utolsó asszóra megint hátrányban találták magukat – ekkor megint a felnőttek között már Eb-bronzérmes Pusztai volt a megmentő, aki 37-40-es hátrányból 8-3-ra verte Lisa Gettét, bebiztosítva a vb-aranyat a válogatottnak.
A magyar küldöttség Szűcs Luca révén kadet korosztályban, vagyis a legfiatalabbak között szerzett már egy aranyat a lengyelországi tornán.

(Forrás: Index.hu)

Gratulálunk, Blanka!

Földvári Blanka 9.a osztályos tanuló az országos angol nyelvű szónokverseny középdöntőjéből továbbjutott, így bekerült a 6 fős döntőbe.

Rendkívül színvonalas szerepléséhez gratulálunk!

Csak így tovább, Blanka!

Blanka1
Blanka2

Gratulálunk!

 

Iskolánk csapata immár második évben szerepelt eredményesen az állategészségügyi versenyen.

A tavalyi III. helyezésüket idén II.-ra javították. Kár, hogy hamarosan leérettségiznek, jövőre megnyerhették volna, ha folytatódik az eddigi trend!

💞

Gratulálunk, büszkék vagyunk rátok:
Jakobovits Anna, Lipták Aliz, Berecz Gergely!!!

Emleklap

 

Ideiglenes felvételi jegyzékek

Tisztelt Szülők, Kedves Diákok!

A felvételről (ill. az elutasításról) írásbeli értesítést az általános iskoláknak valamint a jelentkezési lapon megadott értesítési címre április végén a Felvételi Központból megérkezett egyeztetett felvételi jegyzék alapján küldünk.
Az ideiglenes felvételi jegyzék az alábbiakban látható a tanulói azonosító szám szerint növekvő sorrendben, a végleges pontszámmal és a rangsorszámmal.

0002 élsportolói osztály

0003 drámatagozatos osztály

0004 vizuális kommunikáció, médiatagozatos osztály

0005 angol nyelvi előkészítővel induló természettudomány profilú osztály

Gratulálunk Bálint!

 

Kemény Bálint 11A
osztályos tanulónk bejutott
média OKTV országos döntőjének
legjobb kilenc versenyzője közé.

 

Gratulálunk!

 KeBal

 

Gratulálunk, Liza!

Pusztai Liza 11C osztályos tanulónk
aranyérmes lett a Foggiában zajló
korosztályos Európa-bajnokság kardversenyében

Gratulálunk!

Liza

 

Szóbeli vizsgához kapcsolódó információk

TISZTELT NYOLCADIKOS SZÜLŐK!

Az általános iskolákból a jelentkezési lapokat előreláthatóan február 18-22-e között kapjuk meg. A jelentkezéseket folyamatosan rögzítjük, ezért a szóbelire a behívási listákat február 26-án (kedden) délután tesszük ki a honlapra.

A hozzánk jelentkező diákok eredményeiből – írásbeli pontok, iskolai jegyekből számított felvételi pontok - készítjük a listákat, így sajnos előre nem tudjuk megmondani, hogy hány pont lesz a behívás határa.

Felhívjuk a dráma és média tagozatra is jelentkezők figyelmét, hogy a mindkét tárgyból behívott tanulók a szóbeli és alkalmassági vizsgára mind a március 2-a (szombat egész napi), mind a március 6-a (szerda délutáni) időpontokat hagyják szabadon.

Gratulálunk, Adrienn!

Nagy Adrienn (iskolánk 12. c osztályos tanulója) és
japán játékostársa, Nacumi Kavagucsi 
megnyerte a junior lány párosok döntőjét a Melbourne-ben zajló ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gratulálunk!

Gratulálunk, Panni!

Frauenberger Panni
11C osztályos tanulónk
Európa Bajnok, többszörös Magyar Bajnok

Ecuadorban képviselte hazánkat
2018.11.30-12.03-ig a Fitness Junior
(16-23 évesek) Világbajnokságon.

Panni Világbajnok 3. helyezést ért el.

Egyéni gyakorlatot és testfordulót pontoznak kategóriájában.
Nagyon erős mezőnyben versenyzett.

Junior pályafutásának ez az eddigi legjobb, Világbajnokságon szerzett eredménye.

Sok szeretettel gratulálunk, Panni!

FPanni

 

Könyvtári közlemény

Kérjük az ingyenes tankönyvre jogosult tanulók közül azokat, akik az elmúlt tanév (2017-18) végén visszahozták az irodalom, nyelvtan, matematika és történelem tankönyveiket, hogy vigyék el azokat, mert nem tudjuk tárolni.

Az idei pótrendelésben megrendelt tankönyvek megérkeztek. Az érintettek vegyék át őket!

Gratulálunk, Szilvia!

Báthory Szilvia 
9.Ny osztályos tanulónk az Európa-bajnoki
cím megszerzése után,

csapatával a Grazban megrendezett
Junior Lányformációs 
Akrobatikus

Rock and Roll Világbajnokságon  

Világbajnok lett!

BathorySzilvia

 

Gratulálunk Liza!

Pusztai Liza
11.c osztályos tanulónk a Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpián kard egyéniben 

OLIMPIAI BAJNOK lett!

Sok szeretettel gratulálunk, Liza!

Pusztai Liza

Gratulálunk Blanka!

Berecz Blanka
10.c osztályos tanulónk a Buenos Aires-i Ifjúsági Olimpián 200m pillangón

OLIMPIAI BAJNOK lett!

Sok szeretettel gratulálunk, Blanka!

blanka1

Gratulálunk!

Báthory Szilvia 9.nyb osztályos tanulónk 2018.10.06-án Csehországban megrendezett Junior Lányformációs Akrobatikus rock and roll Európa-bajnokságon csapatával Európa Bajnok lett. Bathory Szilvia EB I hely



 

Sportsikerek

Lakatos Gergely 12c
sportág: darts

soft EB (Caorle) 1. hely
WDF (Bécs) 1. hely
Steel EB (Ankara) páros 3. hely 
ifjúsági magyar bajnok


Arany Rebeka 12c
sportág: kézilabda

U18 női VB (Lengyelország) 2. hely


Gratulálunk!

Gratulálunk!

Országos verseny eredmények

Két emelt szintű biológia csapatunk is több száz csapat közül döntőbe jutott, sikerrel képviselte az iskolát és öregbítette hírnevét.

A 11. évfolyamosok az Állatorvostudományi Egyetem által szervezett I. Országos Állategészségügyi Versenyen értek el 3. helyezést.

A csapat tagjai: Lipták Aliz, Jakobovits Anna és Berecz Gergely

A 12. évfolyamosok a SOTE által szervezett III. Semmelweis Egészségversenyen értek el 4. helyezést.

A csapat tagjai: Tóth Rebeka, Szoboszlai Dorottya, Felföldi Ferenc Dániel, Nagy Dániel, Szarka Gergely

Gratulálunk, büszkék vagyunk rájuk!


Le szeretne tölteni? Kattintson rám!


Le szeretne tölteni? Kattintson rám!

GRATULÁLUNK LIZA!

Pusztai Liza, iskolánk 10-es sportosztályos tanulója hatalmas bravúrt ért el az elmúlt hetekben.

Először három ezüst és egy bronzérmet szerzett az oroszországi Szocsiban rendezett kadet- és junior vívó Európa-bajnokságon, s ezzel a kontinensverseny legeredményesebb vívója volt.

Majd Athénban, a felnőtt női kard világkupán ezüstérmes lett, megverve olimpiai negyedik helyezett vívót is.

 liza

Gratulálunk Laura!

Czernecki Laura (10.a osztályos) Csak egy nap című kisfilmjével 2. helyezést ért el az Országos Középiskolai Filmszemlén.

Gratulálunk kiemelkedő teljesítményéhez! 

Írta és rendezte: Czernecki Laura (10.a)

Rendezőasszisztens: Szalai Luca (11.a)

Operatőr és vágó: Varga Norbert (11.b)

Fénytechnikus: Farkas Panna (10.d), Szalai Luca (11.a), Czerneczki Lara (10.a)

Szereplők: Farkas Panna (10.d), Góczán Anna (10.d), Sági Jázmin (9.a), Reményi Szavanna Szófia

oklev laura